• Kategorie
  • Parametry
  • OSTRZA I OBRZEŻA

Sprawdzone palisady ogrodowe w różnych kolorach

W ogrodzie warto postawić na skuteczne rozwiązania, wśród których należy wymienić palisady Cellfast oraz obrzeża ogrodowe Unibord Cellfast, McGarden i innych firm. Są one trwałe i dostępne w różnych kolorach, a produkty te można kupić w sklepie internetowym Xtools.pl. Gwarantujemy, że proponowane obrzeża oraz palisady doskonale sprawdzą się przy oddzielaniu trawnika od części uprawnej ogrodu oraz rabat kwiatowych. To atrakcyjne, praktyczne i szybkie w realizacji rozwiązanie, w porównaniu do innych dostępnych na rynku materiałów. Są one lżejsze, często tańsze i zdecydowanie łatwiej jest je dopasować do oczekiwanych kształtów alejek, ścieżek, czy rabat. Dysponujemy szerokim asortymentem, który z pewnością pozwoli Państwu zadbać w odpowiedni sposób o własny ogród. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą obrzeży ogrodowych i dedykowanych akcesoriów, a także z pozostałymi pozycjami dostępnymi na Xtools.pl! Z nami profesjonalnie zadbasz o swój ogród, wybierając najczęściej kupowane obrzeża ogrodowe czarne lub pozostałe warianty dostępne w różnych kolorach!

Pomocne obrzeża ogrodowe w różnych kolorach

Palisady i obrzeża ogrodowe to produkt dostępny w ofercie Xtools.pl w różnych kolorach, od brązu, zieleni przez grafit/szarość do czerni. Warto podkreślić, jakie cechy odróżniają od siebie palisady i obrzeża ogrodowe. To przede wszystkim bardzo uniwersalny produkt, pozwalający oddzielić funkcjonalnie i estetycznie dwie różniące się od siebie powierzchnie w ogrodzie oraz podkreślić stworzoną linię podziału. Są one niezwykle trwałe i odporne na działanie wielu niekorzystnych czynników (w tym UV, wody, różnicy temperatur). Palisady ogrodowe to produkty dostępne w różnych kolorach, estetycznie wykonane i łatwe w użyciu. Podkreślają estetykę ogrodu oraz w widoczny sposób oddzielają funkcjonalnie różne strefy w naszym ogrodzie, np. rabaty od trawnika, czy ścieżki od rabat kwiatowych. Część palisady należy wkopać w grunt (ok. 10 cm), natomiast od 8 cm do 14 cm (w zależności od wariantu produktu) wystaje ponad powierzchnię ziemi. 

Obrzeża ogrodowe to mniej „zewnętrzne” (widoczne powyżej gruntu), a bardziej „wewnętrzne” (czyli wkopane w grunt) rozwiązania na poradzenie sobie z oddzieleniem trawnika od części uprawnej, np. kwiatowej, czy warzywnej, zapobiegające przerastaniu trawy. Oba typy obrzeży, zarówno proste, jak i elastyczne wkopujemy do ziemi i albo kotwimy, tak jak w przypadku wersji UNIBORD, albo jedynie przysypujemy ziemią, jak w przypadku kolorowych obrzeży elastycznych. Zaleca się montowanie obrzeża tak, aby jego górna krawędź nie wystawała ponad powierzchnię gruntu, choć w niektórych przypadkach (np. przy wyznaczaniu ścieżek wysypanych żwirem, czy tłuczniem) można minimalnie ok. 1-2 cm obrzeża kolorowego pozostawić ponad powierzchnią gruntu.

Obrzeża ogrodowe Unibord i inne w ofercie Xtools.pl

Prostym rozwiązaniem są z pewnością obrzeża czarne Unibord o wysokości 4,5 cm i długości 100 cm. Zostały one wykonane z polipropylenu odpornego na działanie UV, wody, różnicy temperatur. Przy montażu wymagają dodatkowo użycia kotew mocujących (między 6-8 na 1 mb). Wybór tego produktu doskonale sprawdzi się do zaznaczenia linii trawnika w ogrodzie oraz zabezpieczy przed przerastaniem trawy. W przypadku rabat kwiatowych, warzywnych lub warzywno-kwiatowych polecamy Państwu wybór palisady ogrodowej Standard marki Cellfast dostępnych w różnych kolorach - ceglastym, brązowym, zielonym i grafitowym/szarym. Ich tekstura i wygląd przypomina drewniane paliki, a użyty materiał podnosi trwałość. Atutem tego produktu jest również łatwy montaż oraz wygodny sposób łączenia elementów, dzięki czemu kształt całej palisady można modyfikować. Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, obejmującej palisady ogrodowe w różnych kolorach.

W ofercie naszego sklepu internetowego Xtools.pl posiadamy także liczne akcesoria, które pozwolą Państwu zadbać o ogród. Wśród nich dostępne są kotwy do obrzeży, dostępne w kilku wariantach długości oraz wykończenia. Posiadamy również żyłki do wykaszarek. Poszczególne pozycje różnią się przede wszystkim grubością oraz kształtem żyłki, co podkreśla zastosowany kod kolorystyczny. Zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji na Xtools.pl!