• Kategorie
  • Parametry
  • FREZARKI

Frezarki górnowrzecionowe dla wymagających

Posiadamy kilka modeli tego rodzaju frezarek. Ich ceny kształtują się już od kilkuset złotych, jednak klienci oczekujący sprzętu z najwyższej półki także znajdą coś dla siebie. Dostępność sprawdzonych, wybranych modeli oraz funkcji dopasowanych do potrzeb użytkowników, sprawiają, że wybór ten nie jest prosty, jednak profesjonalni doradcy w sklepie Xtools.pl doradzą i pomogą. Praca z drewnem, to nie lada wyzwanie. Jest to materiał zarówno piękny i szlachetny, jak i złożony w obróbce. Trzeba jednak pamiętać, aby obchodzić się z nim delikatnie, jeżeli chcemy uzyskać naprawdę pożądany efekt. 

Jak obchodzić się z frezarką do drewna? 

Frezarki górnowrzecionowe z hamulcem wydają się być urządzeniami wyjątkowo prostymi w obsłudze. I taka też jest prawda. Niemniej, oprócz samego narzędzia przydadzą się podczas pracy takie cechy, jak cierpliwość i opanowanie. Podczas pracy z drewnem pośpiech nie jest sprzymierzeńcem. Naturalnie nowoczesne frezarki wykonają pracę o wiele lepiej niż niejedno klasyczne dłuto. Jednak podobnie jak w przypadku użycia klasycznego narzędzia, lepiej zagłębiać się w opracowywany materiał kilkukrotnie, niż od razu żłobić zbyt głęboko. Na szczęście frezarki górnowrzecionowe Makita oraz wielu innych marek posiadają szeroki zakres regulacji oraz szereg różnego rodzaju przystawek, pozwalających na frezowanie na przykład pod wybranym kątem lub na odpowiednią głębokość. 

Frezarki dla rzemieślników i artystów

Coraz popularniejszym zajęciem staje się renowacja starych, stylowych, drewnianych mebli oraz innych drewnianych elementów wyposażenia wnętrza, jak na przykład, ram obrazów. W tej pracy trudno obejść się bez solidnej frezarki górnowrzecionowej, dzięki której przystosujemy powierzchnie tych wspaniałych przedmiotów do dalszych zabiegów renowacyjnych. Praca w drewnie od dawna nie była tylko czystym rzemiosłem, ale uważano ją często za swoistą sztukę. Podobnie jest w przypadku drewnianych przedmiotów tworzonych obecnie od nowa, bądź też tych, którym nadajemy całkiem nowe życie. Właśnie dlatego z odpowiednio dobraną frezarką w dłoni można poczuć się niczym najprawdziwszy artysta. 

Granice są ważne – frezarki górnowrzecionowe do krawędzi

Czasami granice pomiędzy rzemiosłem, a sztuką się zacierają. Jednak istotne jest, aby zaznaczać granice w ramach tworzonego wyrobu i je wyodrębniać – chociażby przy pomocy odpowiednich frezarek. W tym przypadku świetnie sprawdzą się urządzenia przeznaczone specjalnie do krawędzi. Nie tylko stricte drewnianych, ale przede wszystkim – do obróbki oklein meblowych. Odpowiednio dobrane oraz przystosowane frezarki górnowrzecionowe do krawędzi pozwolą postawić przysłowiową „kropkę nad i” podczas prac przy różnych drewnianych przedmiotach. Wydobędą z nich charakter, pomogą usunąć niedoskonałości itp. To maszyny niezbędne w wielu współczesnych pracowniach i warsztatach, nie tylko tych typowo stolarskich. 

  • Sklep zamknięty

Sklep został tymczasowo deaktywowany, prosimy spróbować za kilka dni.