• Kategorie
  • Szukaj
  • NOŻYCE DO BLACHY

Nożyce elektryczne do blachy, by życie stało się prostsze

Blacha – gruba, sztywna, trudna do podzielenia na mniejsze części. Do czasu, aż na Xtools.pl zaopatrzysz się w solidne, elektryczne nożyce, które zrobią to za Ciebie. Tną precyzyjnie i bezstratnie. W zależności od marki i modelu przeznaczone są do różnorodnych rodzajów blachy. Dla wysokiej jakości nożyc do cięcia blachy nawet stal nie stanowi przeszkody. Oczywiście jej grubość jest wówczas ograniczona. 

Nożyce do blachy prostej – najprostsze zadanie dla tego typu nożyc

Blacha prosta, to najprostszy materiał do cięcia. Praktycznie każdy model elektrycznych nożyc poradzi sobie z takim rodzajem materiału. Marka GRAPHITE stworzyła solidne nożyce dedykowane właśnie pracy z prostą blachą. Ich atutem jest możliwość przecinania jej nie tylko po linii prostej, ale także po łuku. Cięcie blachy może wydawać się zajęciem podwójnie niebezpiecznym: po pierwsze elektryczne nożyce same w sobie już z nazwy stanowią liczne potencjalne zagrożenia. Producent pomyślał o zasadach BHP oraz o komforcie ich użytkowania, jak i bezpieczeństwie samego użytkownika. Model ten posiada między innymi blokadę przypadkowego włączenia, co nie zwalnia nas z zachowania zasad BHP podczas korzystania z urządzenia i obróbki ostrego materiału.

Nożyce elektryczne do blachy, czy przystawka do cięcia blachy?

Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od tego, czy posiadamy odpowiednie urządzenie, do którego możemy przymocować taką przystawkę. Ponadto – czy spełnia ona oczekiwania i potrzeby. Przystawka zatem może stanowić nieco tańszą alternatywę dla nożyc działających bez dodatkowego wsparcia. Szczególnie, że wcale nie musi im ona ustępować pod względem funkcjonalności i jakości. Tymczasem sprawdzone nożyce do cięcia blachy, to produkt, na którym zawsze można polegać, dlatego też warto mieć takie urządzenie jako odrębne narzędzie. Ceny tego rodzaju nożyc kształtują się na bardzo różnym poziomie. Warto zastanowić się, czy bardziej opłacalny jest zakup tych najtańszych posiadających liczne ograniczenia, czy może lepiej pokusić się o droższy i dający więcej możliwości model. 

Nożyce nożycom nierówne

Większość z nich charakteryzuje bardzo długi kabel, co znacznie ułatwia posługiwanie się takimi nożycami na większej przestrzeni. Te nieco dłuższe dobrze sprawdzą się w przypadku pracy z blachą trapezową. Wówczas należy jednak liczyć się z ich większym kosztem. Dobrej jakości nożyce elektryczne do cięcia blachy wyposażone są w rozwiązania zapobiegające pyleniu i wydostawaniu się innych niepożądanych ubocznych efektów takiego cięcia. Ponadto każdy mały, opracowywany fragment blachy, na bieżąco jest bardzo dokładnie widoczny. Naturalnie, jako narzędzie obsługiwane mimo wszystko ręcznie, takie nożyce powinny być stosunkowo lekkie. Powyższe parametry spełniają właściwie wszystkie produkty z tej serii oferowane przez Xtools.pl.

  • Sklep zamknięty

Sklep został tymczasowo deaktywowany, prosimy spróbować za kilka dni.