• Kategorie
  • Parametry
  • PASY TRANSPORTOWE

Pasy transportowe z napinaczem zabezpieczą niejeden ładunek lub bagaż

Niezależnie od tego czy potrzebujemy przetransportować paletę towaru, czy większą liczbę bagaży – warto pomyśleć o tym, aby ładunek był solidnie zabezpieczony. Chcąc zapobiec wszystkim potencjalnym przykrym niespodziankom najlepiej zainwestować w solidne pasy transportowe. Istnieje wiele typów pasów tego rodzaju, jednak zarówno paletę wyładowaną po brzegi kartonami, jak i kilka podróżnych walizek można znakomicie zabezpieczyć pasami z napinaczem przed niepożądanym przemieszczaniem. Inne pasy sprawdzą się w przypadku zabezpieczenia kartonów na paletach, a inne, to specjalne pasy z napinaczem do bagażu. 

Dlaczego łatwiej z napinaczem?

Zabezpieczenie ładunku samą taśmą wydaje się na pozór wystarczająco rozsądne i skuteczne. Jednak to dzięki napinaczowi znacznie łatwiej jest porządnie zabezpieczyć przeznaczone do transportu rzeczy. Napinacz pozwala oszczędzać siły i pozbyć się niepotrzebnego stresu. Te ostatnie są nam jak najmniej potrzebne zwłaszcza na wakacjach, w związku z tym także profesjonalne ściągacze do bagażu są godne uwagi szczególnie wówczas, kiedy wybieramy się w podróż. Zwykle wystarczą typowe ściągacze, jednak przy większych gabarytach warto rozważyć posłużenie się wspomnianą szerszą taśmą wyposażoną w napinacz. Na samochodowym dachowym bagażniku i we wszelkich innych miejscach – dobrze dobrany i z łatwością ściągnięty pas zapewnia spokój ducha dzięki przeświadczeniu, że żaden z pakunków ani drgnie. Wystarczy zatem fachowo napiąć pasy – te w samochodzie oraz na bagażach i ruszać w drogę! Bez napinki… Początkowo może się to wydawać nieco skomplikowane, ale błyskawicznie nauczyć się można właściwego zabezpieczania przewożonych rzeczy. 

Pasy transportowe z napinaczem – zakładanie

Bez względu na to, czy właśnie wybieramy się w podróż życia, czy też przygotowujemy się do przeprowadzki, a może przygotowujemy towar do transportu – warto wiedzieć jak prawidłowo posłużyć się nie tylko samym pasem, ale i napinaczem. To przede wszystkim dzięki temu ostatniemu wszystko co chcemy przewieźć będzie zwarte i będzie znajdowało się dokładnie na swoim miejscu. Obsługa napinacza wydaje się banalnie prosta i rzeczywiście taka jest. Wystarczy tylko wyrobić sobie odpowiedni odruch podczas zabezpieczania ładunku. Pasy i taśmy mają tendencje do wywijania się, plątania lub nawet odkształcania powierzchni zabezpieczanych rzeczy. Dlatego decydując się na pasy transportowe z napinaczem pamiętajmy, że do pasów tych mogą przydać się dodatkowe zabezpieczenia. Na przykład dostępne osobno specjalne narożniki nakładane na kartony i inne przedmioty o prostopadłych krawędziach, które potrzebujemy zabezpieczyć. Takie narożniki stanowią wówczas swoiste prowadnice dla przebiegającej przez nie taśmy, dzięki czemu także łatwiej jest równo i dokładniej je założyć. Następnie przekładamy koniec pasa przez napinacz i bez większego wysiłku napinamy dzięki niemu taśmę. 

Ściągacze do bagażu – zawsze pod ręką

Ściągacze nie są może aż tak wytrzymałe jak pasy z napinaczem, jednak te drobiazgi zawsze warto mieć pod ręką w podróży. Zwykle, szczególnie w drodze powrotnej z ciekawych miejsc, zdarza się przewozić więcej rzeczy niż początkowo planowaliśmy. Te niewielkie i mało kosztowne ściągacze łatwo zabrać ze sobą, aby użyć ich ewentualnie jako dodatkowe zabezpieczenie większego bagażu w drodze powrotnej.

  • Sklep zamknięty

Sklep został tymczasowo deaktywowany, prosimy spróbować za kilka dni.