• Kategorie
  • Parametry
  • PODNOŚNIKI

Weź na warsztat hydrauliczne podnośniki samochodowe

Podnośniki stanowią nieodzowny element wyposażenia samochodowego warsztatu. Również ci użytkownicy aut, którzy nie są profesjonalistami w dziedzinie ich naprawy od czasu do czasu docenią ich praktyczne zastosowanie. Dla amatorów szczególnie polecane są podnośniki typu „żaba”, fachowy warsztat chętniej zainwestuje raczej w podnośnik słupkowy, nie gardząc jednak zupełnie tym pierwszym. „Żabę” warto mieć nawet w prywatnym garażu, w zakładzie wulkanizacyjnym to element niemal obowiązkowy, a w warsztacie naprawczym – także znajdzie swoje miejsce. 

Hydrauliczne podnośniki samochodowe do każdego warsztatu

Oprócz niskoprofilowych „żab”, podnośników o najbardziej uniwersalnym charakterze, niezbędnych praktycznie w każdym miejscu gdzie mamy do czynienia z obsługą aut, oferujemy również szeroki wybór podnośników „słupkowych”. Najwyższej jakości podnośniki hydrauliczne słupkowe sprawdzonych marek, to wariant w sam raz dla profesjonalistów. Podnośniki hydrauliczne typu słupkowego występują w szerokiej gamie. Wyróżniają się nośnością, marką i niezawodnością. Wszyscy producenci tych urządzeń dostępnych na Xtools.pl należą do sprawdzonej czołówki w swojej klasie. Oprócz wielkogabarytowych podnośników hydraulicznych o udźwigu 8-10 ton, godne uwagi są także te mniejsze – podnośniki hydrauliczne 2t. 

Podnośnik farmerski – nie tylko dla rolników

Wśród bogatej oferty tego rodzaju urządzeń znajduje się również podnośnik farmerski. Jeżeli jeździsz autem terenowym, to jest to opcja dla Ciebie. Jak sama nazwa wskazuje, podnośnik farmerski, to optymalny wybór dla osób mających do czynienia z obsługą gospodarstwa i serwisowaniem maszyn rolniczych. Sprawdzi się również we wszelkich pojazdach, w których podwozie jest wysoko zawieszone. Ponadto tego typu hydrauliczne podnośniki samochodowe posiadają dodatkowe funkcje. Pozwalają między innymi na dźwiganie lub ściskanie różnego rodzaju obiektów i przedmiotów. Pomogą także w wyciąganiu samochodu z „opałów”. Na przykład w trudnym, błotnistym terenie sprawdzą się doskonale. Kiedy potrzebny jest porządny ściągacz albo rozpierak – właśnie podnośnik farmerski spełni ich funkcje bezbłędnie. Temu urządzeniu niestraszne trudne warunki i podłoże. Jest niezwykle praktyczne i łatwe w obsłudze. 

A może hydrauliczne podnośniki samochodowe w zestawach?

Czemu nie. Profesjonalny zestaw obejmuje między innymi: sam podnośnik, podpory oraz kliny pod koła. Podnośnik typu „żaba” stanowiący najbardziej uniwersalne rozwiązanie z powodzeniem mieści się w skrzynce z rączką, w jaką jest pakowany fabrycznie. Dzięki takiemu zestawowi wszędzie można czuć się bezpieczniej, mając świadomość, że zdiagnozowanie ewentualnej usterki będzie łatwe, dzięki czemu naprawa będzie znacznie szybsza, niż można było przypuszczać. „Żaby” w zestawie, to także popularne podnośniki hydrauliczne 2t. Sam zestaw waży jedynie 13 kg. Kiedy jednak nasza „żaba” mierzy się z autem, przypomina to wygrany pojedynek Dawida z Goliatem.