• Kategorie
  • Szukaj
  • STRUGI

Strugi elektryczne do drewna najwyższej jakości

Profesjonalne, elektryczne strugi posiadają liczne parametry użytkowe, którymi się różnią między sobą. Profesjonalista przy wyborze właściwego struga weźmie pod uwagę takie cechy, jak: ergonomię, czyli wygodę użytkowania, w tym wysoką jakość i dopasowanie uchwytu, wagę, prędkość obrotową, moc, pewność w prowadzeniu, stabilność, możliwość łatwego przezbrojenia urządzenia. Wszystkie urządzenia dostępne w naszym sklepie, to strugi renomowanych producentów z szerokim wyborem cech użytkowych optymalnych dla różnych typów prac. 

Wybór nie zawsze oczywisty: GRAPHITE?

Wybór właściwego struga, nawet najbardziej renomowanej marki, nie zawsze będzie kwestią oczywistą. Wszystko zależy, między innymi od wartości poboru mocy, głębokości strugania oraz liczby obrotów na minutę. Jednak wybierając tego rodzaju sprzęt na Xtools.pl zawsze masz gwarancję, że jest on najwyższej jakości, a zatem posłuży długo i stabilnie. Szczególnie godne uwagi są maszyny marki GRAPHITE, na przykład strug o szerokości strugania 110 centymetrów. Solidna, masywna stopa wykonana z aluminium stanowi optymalne rozwiązanie zapobiegające potencjalnym odkształceniom. Występuje ona tutaj w połączeniu z dwoma, znacznie dłuższymi niż w przypadku innych strugów elektrycznych do drewna, nożami, dzięki którym można żłobić w drewnie na głębokość aż 35 milimetrów. Te wyjątkowe noże bardzo łatwo naostrzyć samodzielnie, co czyni to urządzenie jeszcze bardziej atrakcyjnym. W zestawie z profesjonalnym narzędziem znajduje się obowiązkowo worek na pył, a wspomniana już powyżej aluminiowa stopa nie stanowi przeszkody dla ubocznych produktów pracy. Wióry mogą zatem lecieć spod niej zupełnie swobodnie, nie zapychając urządzenia. 

A może MAKITA?

O ile strug GRAPHITE waży 5 kg, to wersję lżejszą ok. 3,5 kg proponujemy w marce MAKITA. Strugi do drewna są różne, jednak ten jest wyjątkowo poręczny i ergonomiczny. Ponadto wysoka moc jego silnika, aż 1050 W, w połączeniu z innymi zaletami tego urządzenia, czyni je idealnym wyborem w wyższej klasie cenowej i jakościowej wśród innych elektrycznych strugów. Wysoka prędkość obrotowa sprawia, że wykończenie powierzchni, czy też krawędzi jest bez zarzutu. Ponadto na specjalne zamówienie warto zaopatrzyć się w „coś extra”. Dodatkowe wyposażenie sprawi, że strug MAKITA, który sam w sobie jest już urządzeniem wysokiej klasy, stanie się strugiem klasy premium! 

Strugi elektryczne do drewna – dla profesjonalistów i dla amatorów

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że strug to narzędzie dla profesjonalnego cieśli. Jednak coraz bardziej popularne są zajęcia z rodzaju DYI (do it yourself/Zrób to Sam), także te z zakresu stolarstwa, a z kolei narzędzia ręczne chętniej zastępujemy elektrycznymi. Coraz częściej choćby solidna elektryczna wkrętarka zastępuje liczne manualne śrubokręty/wkrętaki. Czy zatem strugi renomowanych producentów również mają szansę częściej gościć w domowych warsztatach, czy skrzynkach z narzędziami?

  • Sklep zamknięty

Sklep został tymczasowo deaktywowany, prosimy spróbować za kilka dni.